Достапно од 10.00 до 22.30 часот (В) – Вегетаријанска опција

ДЕСЕРТИ

Чоко фрита

250

крцкави тортиљи полнети со растопено чоколадо и лешници.

Крем бруле

250

богат млечен крем покриен со крцкава карамела.

Бурито со јаболка

250

тортиља полнета со јаболка и ореви, зачинета со цимет, сервирана со сладолед од ванила.

Чизкејк со путер од кикирики

250

чизкејк со маскарпоне, кикирики, путер од кикирики, бисквити и чоколадо.

Лава колач

250

топол колач полнет со растопено чоколадо сервиран со сладолед.

Чурос

250

традиционални Мексикански тулумби сервирани со топено чоколадо.

Манчмалоу врап

250

тортиља полнета со путер од кикирики, крем од бело чоколадо и манчмалоу, сервирана со сладолед.