Достапно од 10.00 до 13.00 часот (В) – Вегетаријанска опција

ПОЈАДОК

Појадок "Амигос"

310/370

две јајца на око, гвакамоле, рукола, интегрален леб, крем сос и пршута. (320гр)

Бурито

260

топол тортиља врап полнет со јајца, гвакамоле, сланина и кашкавал, сервиран со крем сос и салса. (250гр)

Врап

270

топол тортиља врап полнет со пилешко филе, печени зеленчуци, кашкавал, печурки и фрижол. (290гр)

Авокадо и хумус

310

две интегрални лепчиња сервирани со гвакамоле, хумус, лајм и јајце. (280гр)

Хуевос ранчерос

320

две пржени јајца сервирани врз две тортиљи со колбас, авокадо, фета сирење и пико де гајо. (210гр)

Тост

260

тостирана тортиља полнета со кашкавал и сланина или печурки, сервирана со зачинет компир, крем сос и салса. (270гр) (В)

Јајца "Бенедикт"

310

две поширани јајца сервирани со лепче и сланина, прелиени со холандез сос. (190гр)

Омлет

260

омлет со три јајца полнет по ваш избор.

Сендвич "Амигос"

270/310

интегрално лебче премачкано со намаз од зелени маслинки, песто од црвени пиперки, моцарела, пршута и домат, сервиран со компири. (350гр) (В)

Сендвич со лосос

340

интегрално лебче премачкано со песто, димен лосос, домат, рукола и кромид, сервиран со компири. (350гр)