Достапно од 10.00 до 22.30 часот (В) – Вегетаријанска опција

ДЕСЕРТИ

Чоко фрита

260

крцкави тортиљи полнети со растопено чоколадо и лешници.

Чурос парфе

260

млечен ладен крем со лешници и шумско овошје, сервиран врз плетенка од чурос.

Бурито со јаболка

260

тортиља полнета со јаболка и ореви, зачинета со цимет, сервирана со сладолед од ванила.

Чизкејк со путер од кикирики

260

чизкејк со маскарпоне, кикирики, путер од кикирики, бисквити и чоколадо.

Лава колач

260

топол колач полнет со растопено чоколадо сервиран со сладолед.

Чурос

260

традиционални Мексикански тулумби сервирани со топено чоколадо.

Пестињос

260

пржени топчиња од путер-тесто, сервирани со карамелизирана праска, јаворов сируп и цимет.

Amigos Restaurant