Достапно од 10.00 до 13.00 часот (В) – Вегетаријанска опција

ПОЈАДОК

Појадок "Амигос"

310/370

две јајца на око, гвакамоле, рукола, интегрален леб, крем сос и пршута. (320гр)

Бурито

260

топол тортиља врап полнет со јајца, гвакамоле, сланина и кашкавал, сервиран со крем сос и салса. (250гр)

Врап

270

топол тортиља врап полнет со пилешко филе, печени зеленчуци, кашкавал, печурки и фрижол. (290гр)

Авокадо и хумус

310

две интегрални лепчиња сервирани со гвакамоле, хумус, лајм и јајце. (280гр)

Хуевос ранчерос

320

две пржени јајца сервирани врз две тортиљи со колбас, авокадо, фета сирење и пико де гајо. (210гр)

Тост

260

тостирана тортиља полнета со кашкавал и сланина или печурки, сервирана со зачинет компир, крем сос и салса. (270гр) (В)

Јајца "Бенедикт"

310

две поширани јајца сервирани со лепче и сланина, прелиени со холандез сос. (190гр)

Омлет

260

омлет со три јајца полнет по ваш избор.

Сендвич "Љубљанска"

350

бриош лепче, козјо сирење, авокадо, цвекло, рукола, мед, сенф во зрно, зачинет компир и афион. (350гр) (В)

Сендвич со лосос

340

интегрално лебче премачкано со песто, димен лосос, домат, рукола и кромид, сервиран со компири. (350гр)

Палачинки

370

американски палачинки сервирани со крем од маскарпоне и путер од кикирики, јаворов сируп и сезонско овошје. (290гр) (В)